HISTORIE

          Vznik kapely je uváděn už v roce 1985. Místo vzniku je Rokytnice v Orlických horách. Kapela hrála převážně metalovou muziku, o kterou se v té době začínalo publikum zajímat. Mezi lety 1989 a 2000 kapela s několika přestávkami působila převážně na tuzemské scéně.
          Roku 2000 bylo natočeno a vydáno album Cesta, která obsahuje 13 autorských skladeb s českými texty. Za zmínku stojí tehdejší členové Bohouš Urs (bicí), Jan Jirout (basa, zpěv) a také Radek Dočkalík (kytara, zpěv), jenž byl autorem hudby většiny songů a který je aktivním členem kapely dodnes.
          Období od vydání debutu po rok 2011 není podrobně mapováno, avšak v tomto roce vydává kapela další album s názvem Domovina. K tomuto albu jsou na YouTube k dispozici i nějaké videoklipy, jejich vyhledání určitě stojí za pozornost. V kapele touto dobou působila i hráčka na klávesy Lea Šedivá. Také nastoupil na post kytaristy další, dodnes aktivní člen, Jarda "Jářek" Novák. V roce 2015 kapelu opustili Jan Jirout a Bohouš Urs a nastalo hledání spoluhráčů.
          Rok 2016 zamenal změnu. Na post zpěváka nastoupil Dalibor "Panther" Halamíček a prosadil změnu názvu na Moravius, tento článek je však o jiné kapele. 
    Zkrátka, když jsme to ve zdraví "přežili", zůstalo složení pod původním názvem ARCHON toto: Radek Dočkalík (kytara), Jarda Jářek Novák (kytara), Jarda Dufek (basa) a sestavu později doplnili Tomáš Strašák (bicí) a coby zpěvák a frontman Filip Funty. Oba posledně jmenovaní přináší do kapely svěží mladou krev, což je skvělé.
          V současné době všichni intenzívně pracujeme na novém albu, plném řízných kytarových skladeb z pera Radka Dočkalíka. Ale hlavně se těšíme na fanoušky a na koncerty.

Jarda Dufek

 

X

Right Click

No right click